Замарстинівський парк розпочали активно оновлювати після перемоги проєкту місцевих мешканців/-ок у програмі “Громадський бюджет” у 2016 році. Провідною тематикою парку стала козацько-гетьманська доба. Тут облаштували головну алею з освітленням і прогулянкові доріжки вздовж вулиць І.Мазепи, П.Орлика, І.Миколайчука, спорудили амфітеатр, дитячі майданчики з дерев’яними ігровими елементами та кораблем-чайкою, а також зону для вигулу собак, встановили паркові меблі.
Особливої уваги заслуговує озеленення парку. Замарстинівський парк є одним з найбагатших у Львові за кількістю видів, сортів та форм рослин. Основу його композиції складають залишки грабово-букових пралісів, які колись належали до Брюховицького лісового масиву. До типових видів дерев у таких лісах належать бук лісовий, граб звичайний, в’яз шорсткий, дуб черешчатий.
Є чимало видів дерев типових для більшості львівських парків, це зокрема вхідна алея з гіркокаштана кінського, а також робінія несправжня акація, береза повисла, ясен звичайний, клени: гостролистий, явір, річковий, Фрімана, польовий та ясенелистий. Останній вид вважається інвазивним та малоцінним, але в парку він дуже вдало використаний для створення кількох затишних зон відпочинку.
В парку зростає 5 видів дубів: дуб черешчатий, дуб червоний, дуб болотяний, дуб скельний та вікові екземпляри дуба черепицевого (доволі рідкісного виду для Львова). У парку висаджено дуби болотяні, присвячені гетьманам України, а також граби, клени, буки та інші цінні і декоративні дерева.
Унікальними для Львова є старі та незвично великі черешні. З інтродукованих дерев привертає особливу увагу масив з дорослих дерев гледичії колючої, що розташований вздовж вулиці Орлика.
З хвойних рослин у парку переважає модрина європейська, яка представлена як молодими так і віковими деревами. За останні роки висаджені також молоді ялиці: одноколірна, біла, кілікійська.
З трав’янистих рослин навесні найбільш помітними є ряст щільний, анемона дібровна, підсніжник звичайний, білоцвітник весняний, крокус весняний, медунка лікарська. Характерними для Замарстинівського парку є також дюшенея, або перстач індійський, яка більше полюбляє світлі ділянки та цибуля шніт або трибулька яка більше ховається у напівтіні. З лікарських рослин привертають увагу бузина трав’яна та дягель лікарський (дудник).
Колись порослі зарослями інвазивного клена ясенолистого пагорби частково розчистили, залишаючи недоторканими ділянки для збереження місцевої фауни.
У репрезентативній зоні вздовж центральної алеї висаджують рослини, які створюють сенсорний сад, що впливає на всі органи чуття людини. Йдучи доріжками, можна бачити ялиці кілікійські та конколор, метасеквою, модрини – хвойні дерева, які різні на дотик і мають чудове осіннє забарвлення. Навесні тут розквітають кизил, груші Каллері Шантеклер, сакури Канзан, глоди Пол Скарлет, горобини та жасмини різних сортів. У парку закладено клумби “нової хвилі”, які мають особливу місію: гойдаючись на вітрі, злаки та багаторічні травʼянисті рослини знижують рівень стресу, поліпшують настрій, сприяють відновленню емоційної рівноваги. Вони різні за розміром та структурою, цвітуть у різний час, створюючи нові кольорові акценти, деякі мають легкий аромат, їх полюбляють комахи, що сприяє розвитку біорізноманіття парку.
Замарстинівський парк знаходиться поруч з лікарнею Святого Пантелеймона, дитячою лікарнею Святого Миколая та національним реабілітаційним центром UNBROKEN | НЕЗЛАМНІ, тому від початку повномасштабного вторгнення виконує ще одну важливу функцію – реабілітаційну. У парку ознаковано оздоровчі стежки – теренкури, загальною протяжністю 6,7 км, а також облаштовано інклюзивні реабілітаційні майданчики. Тренування на свіжому повітрі у парку має позитивний вплив на фізичне й ментальне здоров’я.
Парк цікавий своїм рельєфом – він розташований на стрімких схилах, що орієнтовані на південь. Це дає можливість скористатись його терасами, як оглядовими майданчиками – з них відкриваються чудові краєвиди.
Замарстинівський парк є улюбленою зеленою зоною мешканців району. Небайдужі громадяни не лише використовують його для відпочинку, але і дбають про чистоту в парку, контролюють якість ремонтних робіт, співпрацюють з творцями проекту реконструкції.
Площа парку
алей
алей з нічним освітленням
лавочок
Теренкур