Парк «Під Голоском»

Про парк

Парк «Під Голоском» — це нова зелена зона в історичному мікрорайоні з X–XV століть.  Район розташований поруч із Замарстинівським та Брюховицьким лісопарками. Вперше цю місцевість згадано у 1401 році під назвою «Головсько». У середньовіччі це були передміські землі Львова, що належали до королівських угідь або до монастирських господарств. Назва ймовірно походить від слова «голос» або «голоско», що могло вказувати на акустичні властивості пагорбів — тобто місце, де добре «голос чути», або на родове прізвище.

У ХІХ столітті територія Під Голоском залишалася малозаселеною й використовувалась здебільшого для сільськогосподарських потреб — городництва, садів, пасовищ. До Львова її повноцінно долучили вже у ХХ столітті, хоча ще довго це залишалося напівсільським районом з поодинокими забудовами.

У 1970–80-х роках почалася поступова житлова забудова, однак масив активно розвивається лише з 2000-х, коли район став привабливим для новобудов. Історична тиша та зелень збереглися частково у вигляді залишків приватного сектору, старих дерев, а також околиць Брюховицького лісу — які й стали основою для нового парку «Під Голоском». 6 червня 2019 року Львівська міська рада ухвалила створення парку на площі приблизно 2,45 га, передавши землю у власність ЛКП «Зелений Львів» з метою подальшого облаштування зеленої зони. Територія колись була засміченою і занедбаною, але з 2020–2021 років провели її прибирання та впорядкування — встановили доріжки, лавки, сучасне освітлення і квіткові клумби, забезпечивши комфорт для сімейної відпочинку й занять спортом. 

Основу композиції парку Під Голоском складають дуб черешчатий, в’яз шорсткий, ясен звичайний, клен гостролистий. Нещодавно посаджені декоративні молоді дерева: слива Пісарда, груша Каллері “Шантеклер”, липа європейська “Паліда”, горобина “Фінгерпрінт”. У парку добре родять плодові дерева: яблуні, вишні та черешні. Привертають увагу кілька старих кущів калини звичайної, рядова посадка пухироплідника калинолистого, шипшина собача, малина, порічки чорні та червоні. 

Серед трав’янистих рослин переважають війник наземний, розхідник звичайний, дягель лікарський (дудник). На нещодавно створеній клумбі зростають війник гостроквітковий, деревій таволговий, перовскія “Blue Spire”. Клумба створена у стилі Нової хвилі та має ефект тривалої декоративності з початку літа до пізньої осені.

2,45 га

Площа парку






Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Як добратись

Маршрутне таксі № 37 (зупинка “Під Голоском”)


Галерея

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: