Львівський центральний парк культури і відпочинку ім. Б. Хмельницького

Про парк

Парк культури та відпочинку імені Богдана Хмельницького у Львові—це одне з найпопулярніших місць для відпочинку містян та туристів. Він розташований у Галицькому районі Львова між вулицями Стрийською, Героїв Майдану, Вітовського та Зарицьких. Парк є пам’яткою садово-паркового мистецтва місцевого значення з 1984 року

Парк має багату історію, що сягає XIX століття. На його місці колись знаходився Пелчинський став, який живився потічком Вулька. Це було популярне місце відпочинку міської знаті, де взимку облаштовували ковзанку, а влітку—тенісні корти.

У 1921 році став засипали, а територію почали облаштовувати для створення нового парку. У 1920-х роках тут також ліквідували старий Стрийський цвинтар, що існував ще з XVII століття. Після включення Західної України до складу СРСР радянська влада вирішила створити парк культури та відпочинку, який би відповідав ідеологічним вимогам часу. Будівельні роботи тривали до 1959 року, і парк став важливим культурним центром Львова.

У радянський період парк активно розвивався: тут з’явилися атракціони, концертно-розважальний центр «Романтик», стадіон, літня естрада та навіть музей військ Прикарпатського військового округу. У 1970-х роках біля входу до парку побудували фонтан, який спочатку використовувався для охолодження обладнання регіонального управління КДБ.

Заслуговує на увагу багата ботанічна колекція парку. Тут можна побачити найрізноманітніші дерева та чагарники: від дубів, грабів, тополь – до альбіції та залізного дерева. Вздовж центральної алеї парку можна побачити катальпи, багряники, декоративні яблуні, модрини, цілу колекцію кленів. Також тут милують око ошатні клумби з багаторічних рослин. 

Недалеко від літньої естради росте величний платан поважного віку. Терасами на схилі чергуються відкриті простори і алеї – їх сформовано з лип, туй гігантських, кулястих кленів. Багато дерев у цій частині парку висаджено на честь загиблих воїнів. Її також прикрашено клумбами, у центрі яких розташовано паркові скульптури. Однією з цікавинок простору є зелений тунель з гліцинії – щовесни він тішить відвідувачів парку рясними гронами білих та бузкових квітів. 

Колекція хвойних рослин парку налічує понад 15 видів. Серед них модрини, ялини, ялиці, метасеквої, велике різноманіття сосен, туй і навіть секвоядендрони. Є тут і колекція магнолій з понад десятка видів та сортів; вони ростуть у різних частинах парку. У зоні атракціонів є композиція з азалій та рододендронів. Проте найбільшу та найцікавішу з ботанічної точки зору клумбу тут можна побачити у нижній частині парку, біля входу з вул. Болгарської. Її створено дбайливими руками працівників парку. На ділянці площею близько 150 м зростають більше 40 видів та сортів декоративних багаторічних та однорічних рослин. Їх підібрано таким чином, що композиція квітне практично безперервно – одні рослини зміняють інші.  

Сьогодні Парк культури—це місце для активного та сімейного відпочинку. Тут регулярно проводяться фестивалі, кінопокази просто неба, концерти та спортивні заходи. Для дітей облаштовані атракціони, мотузковий парк та інші розваги. Крім того, парк пропонує затишні зелені алеї для прогулянок і можливість насолодитися природою в самому серці Львова.

27,1 га

Площа парку






Чим зайнятись

Біг
Вечірні прогулянки
Вигул собак
Довгі прогулянки
Концерти, фестивалі та масові заходи
Посиденьки на траві
Прогулянки з дітьми
Романтичні прогулянки
Тренування

Інфраструктура

Атракціони
Вечірнє освітлення
Воркаут
Газон для сидіння
Джерело
Дитячий майданчик
Їжа на виніс
Кава на виніс
Квітники
Лавочки
Майданчик для вигулу собак
Морозиво
Мотузковий парк
Оглядові майданчики на місто
Озеро
Сцена
Туалети

Як добратись

з боку вул. Вітовського: Трамвай № 3, 4, 9; автобус №  30, 43 (зупинка “Парк Культури”)

з боку вул. Стрийської: Тролейбус № 25; автобус № 3А, 18, 1004; маршрутне таксі №  57 (зупинка “Академія сухопутних військ”)


Насолоджуйтесь


Галерея

Контакти


Львiв, вулиця Болгарська, 4
Більше інформації в нас на сайті та у наших соцмережах

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: