Парк 700-річчя Львова

Про парк

Про те, що було на місці парку до облаштування, можна судити з історичних карт. Проспект Чорновола ще не був прокладений, а територію заплави Полтви осушували з допомогою каналів, робили придатною до облаштування фруктових садів. Залишки цих садів та каналів збереглися досі. 

Сам парк закладено в 1956 році і названо на честь 700-ї річниці першої згадки про Львів, що святкувалася того року. Парк є унікальним болотним ландшафтом і останнім природним фрагментом заплави річки Полтви в межах Львова. Парк був створений з переважанням відкритих просторів на торфовищах, тому його ще називають «лугопарком». Заледве третина території була вкрита деревами і чагарниками, переважала лучна рослинність. Початково територія парку складалася з невеликого лісового масиву та розлогого лугу. Ще до облаштування парку була посаджена грабова алея, що з значними втратами, але збереглася дотепер і є окрасою парку. 

У другій половині 1970-х років через лугову частину було прокладено продовження проспекту Чорновола. В радянський час парк не був спланований. Не було розгалуженої доріжково-стежкової мережі, лав та освітлення. Не було акцентовано головних і другорядних входів, а також їх архітектурного вирішення. 

У 2016 році завдяки перемозі проекту мешканців району у конкурсі “Громадський бюджет Львова” розпочалося облаштування парку. У жовтні 2020 року на південному схилі парку в рамках акції “Озеленення України” було відновлено яблуневий сад. Завдяки активній участі громади тут висадили 45 яблунь декоративних сортів. На початку 2021 року в парку було облаштовано освітлення. Головний вхід з боку проспекту Чорновола прикрашає стела з кортенової сталі, оповита в’юнкими рослинами. 

Основою композиції парку 700 річчя Львова є такі види дерев:  гіркокаштан кінський та Бріоті, каштан їстівний, робінія несправжня акація, вільха сіра, липа дрібнолиста, берези повисла та гімалайська, різноманітні клени та ясени. Тут зростає кілька різновидів верб, зокрема декоративні форми: верба Мацудана ‘Tortuosa’ та верба золотиста ‘Chrysocoma’.  З кущів у парку переважають різноманітні сорти пухироплідника калинолистого, аморфа кущова, бузок звичайний та спірея японська, дерен Коуза. 

З хвойних рослин у парку переважають молоді дерева – кілька різновидів кипарисовиків, та невеликий масив таксодіума або болотяного кипариса, який дуже добре почуває себе на добре зволоженому торф’яному грунті. 

Оскільки парк 700-річчя Львова історично мав статус лугопарку, і значну його частину займають луки, композицію було доповнено декоративними травами, серед них – щучка дерниста, пенісетум лисохвостий, війник гостроквітковий, просо прутоподібне, осока пальмолиста. Окрім того тут регулярно висаджуються цибулькові рослини – лілії та нарциси.

Поблизу перехрестя вулиць Замарстинівської та Авраама Лінкольна розташована окрема частина парку 700-річчя Львова – Сквер Йосафата. Це найстаріша частина парку, де є чимало цінних та рідкісних рослин поважного віку. Зокрема, масив з кількох дерев клену гостролистого розсіченолистого ‘Dissectum’, дуб черешчатий ‘Fastigiata Koster’, плакуча форма ясена звичайного ‘Pendula’. Висаджено декілька різновидів магнолій, платан кленолистий, райські яблуні, гіркокаштани Бріоті. Привертають до себе увагу вже старі гарно оформлені кущі: садовий жасмин корончастий, деція шорстка, кольквіція приємна, калина звичайна, дерен білий. З трав’янистих рослин тут зростають хости Форчуна, регулярно висаджуються тюльпани. У тіні під деревами зростають досить великі масиви підсніжника звичайного та білоцвіта весняного.

Парк 700-річчя Львова є популярним місцем сімейного відпочинку для мешканців прилеглих районів; його використовують для пробіжок і прогулянок з дітьми та домашніми улюбленцями. Парк є взірцем того, як активна та згуртована громада здатна змінити спільний простір, дбати про нього  – велика частина території облаштована завдяки Громадському бюджету Львова, а також толокам та іншим спільним активностям мешканців. 

22,1 га

Площа парку


icon
3500 м

алей

icon
1160 м

алей з нічним освітленням

icon
16

лавочок

icon

Теренкур





Чим зайнятись

Біг
Вечірні прогулянки
Довгі прогулянки
Прогулянки з дітьми
Романтичні прогулянки
Теренкури
Тихий відпочинок

Інфраструктура

Вечірнє освітлення
Лавочки

Що тут росте?

Хто тут живе?

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Як добратись

з боку проспекта Чорновола: Тролейбус № 33; автобус № 8А, 46, 47А, 84, 111, 112, 123; маршрутне таксі № 7, 17, 22, 31, 37, 41, 51, 55, 56 (зупинки “Парк 700-річчя Львова” та “Вул. Варшавська”)
з боку вул. Замарстинівської: Трамвай №9

Насолоджуйтесь


Контакти


Адреса: вул.Замарстинівська-Шеремети-пр.В.Чорновола

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: