Снопківський парк

Про парк

Уже на початку ХІХ ст. Снопківське узгір’я було відоме як місце відпочинку львів’ян. Саме тут було збудовано резиденцію тодішнього губернатора Галичини Фердинанда д’Есте. 

До початку ХХ ст. територія парку розвинулась як активна промислова зона Львова, де виготовлялися будівельні матеріали. Джерела і потічки давали воду численним технічним ставкам та озерам, з яких до сьогодні залишились 4 – у тому числі каскад озер «Зелене око». У першій третині ХХ ст. тут було збудовано невеличку купальню з пляжем і дерев’яним купальним будинком. Після ІІ Світової Війни на території сучасного парку був пустир, на якому виднілися занедбані піщані і глиняні кар’єри колишніх цегельних та кахельних заводів. 

В 1960-1963 роках на Снопківських пагорбах було збудовано найбільший у тодішньому Львові стадіон. Окрім стадіону, на місці колишніх кар’єрів запланували створити парк, що і почали реалізовувати ще в 1959 році. Парк назвали так само, як і стадіон, – “Дружба”. 

Для влаштування парку довелося повністю вирівняти територію в 60 га, засипати кар’єри, насипати чималий шар землі, придатний для зелених насаджень. Висадили понад 200 видів дерев і чагарників. З боку вул.Зеленої започаткували сад безперервного цвітіння площею 6 га, а на вершині пагорба з боку вул.Стуса створили круглий розарій площею 5000 м2. Алеї зробили широкими та прямими – 10 і більше метрів, аби забезпечити максимальний доступ до стадіону під час масових заходів. 

В 90-х роках парк перейменували на “Снопківський” – від назви історичного передмістя Снопків.

Парк Снопківський має виразні риси спортивного парку, що не завадило йому в 1984 році бути визнаним пам’яткою садово-паркового мистецтва. Каштанова, липова, кленова та інші алеї збереглися до наших часів. Посередині липової алеї розташована велика гналявина круглої форми, обрамлена високим грабовим живоплотом – колись тут був розарій. Верхня тераса має регулярне планування, нижня частина спланована в пейзажному стилі.

На особливу увагу заслуговують акцентні групи дерев, серед яких є екзотичні та цінні види: дуб черепицевий, каштан їстівний, горіх Зібольда, багряник японський, глід м’який. Родзинкою парку була наявність в ньому цікавих щеплених форм дерев – попри відносну недовговічність таких рослин, ще до сьогодні збереглися береза вишнева та ясен вузьколистий на підщепах інших видів. 

Навесні парк вкриває килим первоцвітів – фіалки запашної, рясту, анемони, медунки. Подекуди збереглися рослини, що формували сад безперервного цвітіння.

В нижній частині парку розташоване тренувальне футбольне поле; до нього вузькими терасами ведуть тінисті стежки. Вздовж вул. Кримської на території парку є водойми – велике озеро на вул. Бучми та каскад “Зелене око”. Їх оточують високі білі тополі, буки, граби, явори.

Поруч із парком розташовані Львівський міський еколого-натуралістичний центр та Дендропарк імені Бенедикта Дибовського. Ці заклади будуть цікавими і для дорослих відвідувачів, і для дітей. Тут можна вільно ознайомитись з однією з найбільших у Львові дендрологічних колекцій, подивитись на червонокнижні рослини, а також помилуватись численними тваринами, що проживають в зоокутку.

47,18 га

Площа парку


icon
32

лавочки

icon
2

дитячих майданчика

icon
13800 м

Загальна протяжність алей

icon
4000 м

Протяжність алей з нічним освітленням





Чим зайнятись

Біг
Відпочинок біля води
Довгі прогулянки
Пікнік без розведення вогню
Посиденьки на траві
Прогулянки з дітьми
Романтичні прогулянки
Спостереження за птахами
Тихий відпочинок
Тренування

Інфраструктура

Газон для сидіння
Дитячий майданчик
Лавочки
Озеро
Туалети
Футбольне поле

Як добратись

з боку вул. Стуса: Трамвай № 4, 8; автобус №  160, 161, 178 (зупинка “Стадіон “Україна”)

з боку вул. Зеленої: Тролейбус № 24, 31; автобус № 46, 160, 161, 178; маршрутне таксі №  15, 37, 43 (зупинки “Вул. Керченська” та “Вул. Липова Алея”).


Насолоджуйтесь


Галерея

Контакти


м. Львів, вул. В. Стуса, 47

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: